Hoewel het lijstje van Services voor publiceren kort is, bieden heel veel fotowebsites en apps die service wél aan. Echter moet die service via een plug-in geïnstalleerd worden in Lightroom Classic.
Om dit te kunnen doen, is het allereerst uiteraard noodzaak om te achterhalen of er voor jouw gewenste service een plug-in beschikbaar is. Zoek op de website van je keuze, of gebruik Google voor het zoeken naar een dergelijke plug-in. Is die er? Download de plug-in van de betreffende website en sla die op een handige locatie op (onthoud die locatie).
Ga daarna als volgt te werk om het geheel werkend te krijgen.
Plug-in toevoegen
In ons voorbeeld gebruiken we een plug-in van SmugMug.
Ga in de Bibliotheek-module naar Services voor publiceren. In de titelbalk van dit blok zie je een plus-teken. Klik hierop en kies voor Ga naar Publicatiebeheer. Er opent zich een nieuw venster, genaamd Publicatiebeheer Lightroom. Helemaal links-onderin zie je de knop Plug-inbeheer, klik daarop.
Er opent zich een nieuw venster, Lightroom-plug-inbeheer. Hierin zie je een overzicht van de reeds gebruikte plug-ins. Om de gedownloade plug-in toe te voegen, kies je aan de linker kant voor de optie Toevoegen. Je kunt nu de gedownloade plug-in selecteren vanaf de opgeslagen locatie.
Na het toevoegen verschijnt de betreffende plug-in je overzicht. Klik op Gereed. Je ziet de service nu ook toegevoegd staan in je lijst met Services voor publiceren. Deze service kun je nu instellen zoals je eerder geleerd hebt.